Dyskoteka Walentynkowa 2023

Mikołajki 2022

Uroczyste obchody 11 listopada - wspólne odśpiewanie hymnu oraz wręczenie nagród za udział w konkursie

Dzień Postaci z Bajek

Pasowanie na Przedszkolaka

Odwiedziny Patrolu Saperskiego z 1 Brzeskiego Pułku Saperów 

Wróbelek Elemelek pt."Bezpieczny Przedszkolak"

Bezpiecznie na drodze

Przedstawienie pt. "Złotowłosa i trzy misie" 
w wykonaniu nauczycielek z naszego Przedszkola

Konkurs recytatorski ,,W zdrowym ciele zdrowy duch''

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca dziecięce władze przedszkola oraz dzieci z grupy „Motylki” przygotowały niespodziankę dla wszystkich pań i dziewczynek. W imieniu całej społeczności przedszkolnej złożyli paniom życzenia oraz obdarowali symbolicznym tulipanem. Wszystkie „małe kobietki” wraz z życzeniami otrzymały słodycze. Na zakończenie starszaki w ramach dedykacji zaśpiewały piosenkę pod tytułem „8 marca”.

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w PP nr 4 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Głównym celem naszych działań było kształtowanie świadomości językowej i zachęcanie do dbałości o poprawność polszczyzny, a także uwrażliwienie na piękno języka ojczystego. Przedszkolaki odgadywały zagadki słowne i obrazkowe, rozwiązywały rebusy, rozmawiały na temat budowania pozytywnych relacji między ludźmi już od najmłodszych lat, używając między innymi zwrotów grzecznościowych. „Pszczółki” brały udział w konkursie i zaprezentowały swoje umiejętności recytując polskie wiersze, rymowanki i „łamańce językowe”.

Bal karnawałowy- starszaki

Konkurs ,,Opowiedz mi bajkę o brzeskiej faunie''

Dzieci z grupy PSZCZÓŁEK w listopadzie 2021 stworzyły książkę o brzeskiej florze i faunie na konkurs pt. ,,Opowiedz mi bajkę o brzeskiej florze i faunie''. Każda ilustracja została wykonana przez chętne dzieci z pomocą rodziców. Bajka opowiada historię naszych przedszkolnych sąsiadów- jeża Jerzego i wiewiórki Rudzi, którzy postanawiają zwiedzić nasze miasto. Do konkursu przystąpiły wszystkie brzeskie przedszkola i każda bajka została nagrodzona 1 miejscem. 20.01.2022r. w Brzeskim Centrum Kultury odbyło się rozdanie nagród, każde dziecko dostało plecak pełen prezentów z tematyką brzeskiej flory i fauny, a przedszkole otrzymało oczyszczacz powietrza. Nasza bajka została też wydrukowana na pamiątkę w kilkunastu egzemplarzach. 

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2021

25 listopada, jak co roku, w Naszym Przedszkolu obchodzilismy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji z Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future.
Były zabawy ruchowe w kole, misiowe tańce, dzieci wykonały pacynki misiowe na palce, wspólnie śpiewały piosenki i oglądały bajki w języku angielskim. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2021

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przypadającego 19.11.2021r. przedszkolaki z PP 4 w Brzegu uczestniczyły w wielu różnorodnych zajęciach przybliżających temat. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne ,,Prawa dziecka- Twoje prawa'', słuchały i tańczyły przy piosence ,,Prawa dziecka''. Wykonały wraz z rodzicami prace plastyczne o prawach dzieci, które posłużyły do stworzenia galerii sztuki. Kolorowały ilustracje tematyczne.

Spektakl pt. "Czary-Mary - czaruj z Nami"

W czwartek 18 lutego b.r. naszych przedszkolaków odwiedził teatr AMUZADO z Krakowa. Aktorzy przyjechali ze spektaklem pt. "Czary Mary- czaruj z nami". W przedszkolu zapanowała tajemnicza atmosfera za sprawą Magika, który zaprezentował swój autorski teatr iluzji. Na dzieci czekało ogromne wyzwanie, bo Magik przeniósł je w świat magii, iluzji i tajemnicy. Dzieci z zapartym tchem poznawały niesamowite techniki oraz doświadczali efektów magii. Nie zabrakło magicznych sztuczek, w których pojawiały się i znikały przedmioty. Ten dzień z pewnością zapadnie dzieciom w pamięci ze względu na swą magiczną i zarazem nietuzinkową aurę. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego i magicznego.

"Cicha noc, święta noc..."

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie niezwykły czas w roku. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują na ich nadejście. Tę magiczną atmosferę dało się już poczuć w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Brzegu.      
"Cicha noc" - pod takim właśnie tytułem 17go grudnia  odbyły się Jasełka przygotowane przez utalentowane dzieci z grupy Motylków oraz ich cudowne Panie. Przy blasku świec i lampionów mali artyści rozpoczęli swój występ. Na scenie obok najważniejszych- Maryi i Józefa, nie zabrakło również pasterzy, aniołów, Trzech Króli, Krakowiaków, a także dzieci z różnych stron Świata. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami. Można było również podziwiać taniec z szarfami, krakowiaka oraz piękną melodię kolędy "Mizerna cicha" wykonanej na flażoletach. Zaskoczeniem była też piosenka zaśpiewana przez dzieci w języku angielskim. Mali artyści prezentowali się na scenie zachwycająco. Kolorowe stroje, elementy dekoracji, a przede wszystkim uśmiechy dzieci sprawiły, że nastrój Świąt udzielił się wszystkim. Po pięknym przedstawieniu Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4, Albina Łącka, złożyła życzenia świąteczne oraz podziękowała małym artystom i ich Paniom za wspaniałe widowisko. Do życzeń dołączył się Ksiądz Paweł, podkreślając ważną rolę Świąt Bożego Narodzenia w chrześcijaństwie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało piękną, spersonalizowaną, ręcznie malowaną bombkę ze swoim  imieniem. 

„ Biało – czerwone kolory, 
to bliskie sercu symbole 
Polacy walczyli o wolność,  
gdy kraj nasz popadł w niewolę”.  

Dnia 10 listopada w Przedszkolu nr 4 w Brzegu  zgodnie z tradycją obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania  przez Polskę Niepodległości.  Pani dyrektor Albina Łącka przywitała dzieci i zaprosiła do wspólnego oglądania  przedstawienia oraz zwróciła uwagę na znaczenie obchodów Święta Niepodległości w tradycji polskiej. Inscenizacja przygotowana przez dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem swoich pań składała się z wierszy, pieśni  patriotycznych oraz polskiego tańca ludowego  - krakowiaka.  W ten sposób przedstawiły sytuację Polski pod obcym zaborem i dojście do odzyskania niepodległości. Celem przedstawienia było rozbudzanie uczuć patriotycznych, wychowanie w miłości do ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji oraz uczczenie pamięci bohaterów poprzednich pokoleń. Podczas występu realizowane były treści patriotyczne, dbałość o czystość języka i poprawność polskiej mowy. W tym szczególnym dniu w salach i  na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe wykonane przez dzieci.  Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie hymnu o godz.11.11. W tak ważnym wydarzeniu od lat organizowanym w naszej placówce ze względu na zaistniałą sytuację nie mogli uczestniczyć jak co roku zapraszani goście i rodzice . Przedstawienie ze względów epidemiologicznych oglądały tylko dzieci z grupy „Pszczółki”,  jednak dzięki możliwościom nowoczesnych technologii całość została zarejestrowana w formie filmu i udostępniona zarówno rodzicom jak i pozostałym dzieciom z przedszkola.                                  

Pasowanie na Przedszkolaka 2020

28 października nasze maluszki dołączyły 
do grona przedszkolaków z Czwórki. 
Gratulujemy!!!

Wybory Dziecięcych Władz Przedszkola

Tradycyjnym wydarzeniem w naszym przedszkolu są wybory Dziecięcych Władz. W tym roku o stanowisko burmistrza zawalczyły 4 kandydatki: Ala i Paulinka z gr. Pszczółki oraz Halinka i Klara z gr. Motylki. Kandydatki wykonały plakaty wyborcze zawierające informacje o sobie i proponowane programy wyborcze.  22 października br. dzieci z najstarszych grup Motylki i Pszczółki brały czynny udział w głosowaniu. Młodzi wyborcy po zapoznaniu się z zasadami głosowania podejmowali samodzielne decyzje, wypełniali karty do głosowania i wrzucali je do prawdziwej urny wyborczej. Następnie  komisja wyborcza przeliczyła oddane głosy i ogłoszono wyniki. 
Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności przedszkola złożyła dziewczynkom gratulacje oraz powierzyła odpowiednie funkcje.  
Życzymy nowym władzom naszego przedszkola wielu sukcesów. 

Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka do naszej placówki zaproszono znaną animatorkę  panią Alinę Zwoźniak,  która w duecie z Panią Kasią, poprowadziła muzyczne zabawy. 
We wrześniowym repertuarze znalazła się nowa kompozycja pani Aliny pt. Trzeba myć ręce”. Tekst piosenki dotyczył higieny rąk i utrwalał w dzieciach świadomość dbania o zdrowie, zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Kolejny utwór muzyczny dotyczył utrzymywania porządku wokół siebie. Podczas inscenizacji ruchowej do piosenki w ruch poszły miotełki i kurzawki. Przedszkolaki wesoło podśpiewywali fragment refrenu: Sprzątanie to fajna zabawa… W kolejnej nowej kompozycji pt. ,,Plastiki nie są OK”  pani Alina podkreślała potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze. Dzieci zgniatały puste butelki PET, które w naszych czasach stały się tanim i powszechnym w użyciu opakowaniem. Na koniec spotkania dzieci pobawiły się przy piosence, której słowa zachęcały do zjadania owoców. 
W tym jeszcze dniu dzieci delektowały się pysznym deserem i oczywiście dużo, dużo się bawiły. Dopisała nawet piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca harcom na świeżym powietrzu. Było radośnie i wesoło

Przedstawienie pt. "Smog Wawelski"

Spotkanie z muzyką - gitara

Higiena jamy ustnej - pogadanka o prawidłowym myciu zębów

Spotkanie z muzyką - flet

Karnawał 2020

Historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Główni bohaterowie jasełek to Maryja i Józef oraz aniołowie, a zamiast tradycyjnych pasterzy i mędrców wystąpili biznesmen, współczesna rodzina, budowlaniec, lekarz i pielęgniarka, żołnierz, policjant i rolnicy. Dzieci z grupy „ Motylki” pod kierunkiem p. M.Stochnij z wielkim przejęciem odgrywały swoje role i starały się przekonać licznie zgromadzoną widownię co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci .Całości dopełniała wspaniała dekoracja. Wszyscy przybyli goście zostali obdarowani pierniczkami przygotowanymi przez dzieci pod kierunkiem pani Iwony Grygiel i Agnieszki Kłyż,  Pani dyrektor Albina Łącka podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom,  przybyłym gościom i wszystkim pracownikom placówki.

Cicha noc… Święta noc…

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Brzegu tradycyjnie 13 grudnia 2019r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj. Na Jasełka przybyli zaproszeni goście w osobach byłych pracowników przedszkola ,którzy licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

Św. Mikołaj dla seniora - przekazanie darów dla Brzeskich Seniorów

Świąteczne spotkanie z muzyką

Zabawa Mikołajkowa 2019

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Przedstawienie z okazji święta Niepodległości

Przedstawienie pt."Czerwony Kapturek"

Spotkanie z muzyką

Wycieczka do kompleksu leśnego w Borucicach

Warsztaty muzealne na zabytkowej barce "Odrzańska Odyseja"

Odwiedziny "Wróbelka Elemelka" 
z przedstawieniem 
pt."Bezpieczny Przedszkolak"

Wyniki wyborów

Burmistrz: Piotrek
Zastępca: Liliana
Skarbnik: Milena

Wybory Burmistrza Przedszkola 2019