Spektakl pt. "Czary-Mary - czaruj z Nami"

W czwartek 18 lutego b.r. naszych przedszkolaków odwiedził teatr AMUZADO z Krakowa. Aktorzy przyjechali ze spektaklem pt. "Czary Mary- czaruj z nami". W przedszkolu zapanowała tajemnicza atmosfera za sprawą Magika, który zaprezentował swój autorski teatr iluzji. Na dzieci czekało ogromne wyzwanie, bo Magik przeniósł je w świat magii, iluzji i tajemnicy. Dzieci z zapartym tchem poznawały niesamowite techniki oraz doświadczali efektów magii. Nie zabrakło magicznych sztuczek, w których pojawiały się i znikały przedmioty. Ten dzień z pewnością zapadnie dzieciom w pamięci ze względu na swą magiczną i zarazem nietuzinkową aurę. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego i magicznego.

"Cicha noc, święta noc..."

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie niezwykły czas w roku. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują na ich nadejście. Tę magiczną atmosferę dało się już poczuć w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Brzegu.      
"Cicha noc" - pod takim właśnie tytułem 17go grudnia  odbyły się Jasełka przygotowane przez utalentowane dzieci z grupy Motylków oraz ich cudowne Panie. Przy blasku świec i lampionów mali artyści rozpoczęli swój występ. Na scenie obok najważniejszych- Maryi i Józefa, nie zabrakło również pasterzy, aniołów, Trzech Króli, Krakowiaków, a także dzieci z różnych stron Świata. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami. Można było również podziwiać taniec z szarfami, krakowiaka oraz piękną melodię kolędy "Mizerna cicha" wykonanej na flażoletach. Zaskoczeniem była też piosenka zaśpiewana przez dzieci w języku angielskim. Mali artyści prezentowali się na scenie zachwycająco. Kolorowe stroje, elementy dekoracji, a przede wszystkim uśmiechy dzieci sprawiły, że nastrój Świąt udzielił się wszystkim. Po pięknym przedstawieniu Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4, Albina Łącka, złożyła życzenia świąteczne oraz podziękowała małym artystom i ich Paniom za wspaniałe widowisko. Do życzeń dołączył się Ksiądz Paweł, podkreślając ważną rolę Świąt Bożego Narodzenia w chrześcijaństwie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało piękną, spersonalizowaną, ręcznie malowaną bombkę ze swoim  imieniem. 

" Biało - czerwone kolory, 
to bliskie sercu symbole 
Polacy walczyli o wolność,  
gdy kraj nasz popadł w niewolę".  

Dnia 10 listopada w Przedszkolu nr 4 w Brzegu  zgodnie z tradycją obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania  przez Polskę Niepodległości.  Pani dyrektor Albina Łącka przywitała dzieci i zaprosiła do wspólnego oglądania  przedstawienia oraz zwróciła uwagę na znaczenie obchodów Święta Niepodległości w tradycji polskiej. Inscenizacja przygotowana przez dzieci z grupy "Motylki" pod kierunkiem swoich pań składała się z wierszy, pieśni  patriotycznych oraz polskiego tańca ludowego  - krakowiaka.  W ten sposób przedstawiły sytuację Polski pod obcym zaborem i dojście do odzyskania niepodległości. Celem przedstawienia było rozbudzanie uczuć patriotycznych, wychowanie w miłości do ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji oraz uczczenie pamięci bohaterów poprzednich pokoleń. Podczas występu realizowane były treści patriotyczne, dbałość o czystość języka i poprawność polskiej mowy. W tym szczególnym dniu w salach i  na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe wykonane przez dzieci.  Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie hymnu o godz.11.11. W tak ważnym wydarzeniu od lat organizowanym w naszej placówce ze względu na zaistniałą sytuację nie mogli uczestniczyć jak co roku zapraszani goście i rodzice . Przedstawienie ze względów epidemiologicznych oglądały tylko dzieci z grupy "Pszczółki",  jednak dzięki możliwościom nowoczesnych technologii całość została zarejestrowana w formie filmu i udostępniona zarówno rodzicom jak i pozostałym dzieciom z przedszkola.                                  

Pasowanie na Przedszkolaka 2020

28 października nasze maluszki dołączyły 
do grona przedszkolaków z Czwórki. 
Gratulujemy!!!

Wybory Dziecięcych Władz Przedszkola

Tradycyjnym wydarzeniem w naszym przedszkolu są wybory Dziecięcych Władz. W tym roku o stanowisko burmistrza zawalczyły 4 kandydatki: Ala i Paulinka z gr. Pszczółki oraz Halinka i Klara z gr. Motylki. Kandydatki wykonały plakaty wyborcze zawierające informacje o sobie i proponowane programy wyborcze.  22 października br. dzieci z najstarszych grup Motylki i Pszczółki brały czynny udział w głosowaniu. Młodzi wyborcy po zapoznaniu się z zasadami głosowania podejmowali samodzielne decyzje, wypełniali karty do głosowania i wrzucali je do prawdziwej urny wyborczej. Następnie  komisja wyborcza przeliczyła oddane głosy i ogłoszono wyniki. 
Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności przedszkola złożyła dziewczynkom gratulacje oraz powierzyła odpowiednie funkcje.  
Życzymy nowym władzom naszego przedszkola wielu sukcesów. 

Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka do naszej placówki zaproszono znaną animatorkę  panią Alinę Zwoźniak,  która w duecie z Panią Kasią, poprowadziła muzyczne zabawy. 
We wrześniowym repertuarze znalazła się nowa kompozycja pani Aliny pt. Trzeba myć ręce". Tekst piosenki dotyczył higieny rąk i utrwalał w dzieciach świadomość dbania o zdrowie, zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Kolejny utwór muzyczny dotyczył utrzymywania porządku wokół siebie. Podczas inscenizacji ruchowej do piosenki w ruch poszły miotełki i kurzawki. Przedszkolaki wesoło podśpiewywali fragment refrenu: Sprzątanie to fajna zabawa… W kolejnej nowej kompozycji pt. ,,Plastiki nie są OK"  pani Alina podkreślała potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze. Dzieci zgniatały puste butelki PET, które w naszych czasach stały się tanim i powszechnym w użyciu opakowaniem. Na koniec spotkania dzieci pobawiły się przy piosence, której słowa zachęcały do zjadania owoców. 
W tym jeszcze dniu dzieci delektowały się pysznym deserem i oczywiście dużo, dużo się bawiły. Dopisała nawet piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca harcom na świeżym powietrzu. Było radośnie i wesoło

Przedstawienie pt. "Smog Wawelski"

Spotkanie z muzyką - gitara

Higiena jamy ustnej - pogadanka o prawidłowym myciu zębów

Spotkanie z muzyką - flet

Karnawał 2020

Historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Główni bohaterowie jasełek to Maryja i Józef oraz aniołowie, a zamiast tradycyjnych pasterzy i mędrców wystąpili biznesmen, współczesna rodzina, budowlaniec, lekarz i pielęgniarka, żołnierz, policjant i rolnicy. Dzieci z grupy " Motylki" pod kierunkiem p. M.Stochnij z wielkim przejęciem odgrywały swoje role i starały się przekonać licznie zgromadzoną widownię co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci .Całości dopełniała wspaniała dekoracja. Wszyscy przybyli goście zostali obdarowani pierniczkami przygotowanymi przez dzieci pod kierunkiem pani Iwony Grygiel i Agnieszki Kłyż,  Pani dyrektor Albina Łącka podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom,  przybyłym gościom i wszystkim pracownikom placówki.

Cicha noc… Święta noc…

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Brzegu tradycyjnie 13 grudnia 2019r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj. Na Jasełka przybyli zaproszeni goście w osobach byłych pracowników przedszkola ,którzy licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

Św. Mikołaj dla seniora - przekazanie darów dla Brzeskich Seniorów

Świąteczne spotkanie z muzyką

Zabawa Mikołajkowa 2019

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Przedstawienie z okazji święta Niepodległości

Przedstawienie pt."Czerwony Kapturek"

Spotkanie z muzyką

Wycieczka do kompleksu leśnego w Borucicach

Warsztaty muzealne na zabytkowej barce "Odrzańska Odyseja"

Odwiedziny "Wróbelka Elemelka" 
z przedstawieniem 
pt."Bezpieczny Przedszkolak"

Wyniki wyborów

Burmistrz: Piotrek
Zastępca: Liliana
Skarbnik: Milena

Wybory Burmistrza Przedszkola 2019