Grupa IV Biedronki

Dzień mamy i taty

Wyciecka do Zoo w Opolu

Spotkanie z Panią policjantką

Dwie grupy z Naszego Przedszkola biorą udział w ogólnopolskim projekcie Technikoludek - czyli przedszkolak w świecie technologii, którego celem jest wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz nauka jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych. Jednym z kolejnych zadań jakie zostały wykonane w grupach, była pogadanka z policjantem na temat bezpieczeństwa w sieci. Przedszkolaków odwiedziła Pani Policjantka, która opowiedziała dzieciom jak może być niebezpieczny świat wirtualny. Dzieci z uwagą słuchały i trafnie odpowiadały na zadane pytania. Po zajęciach dzieci podziękowały za pogadankę, wręczając drobny upominek.

Sto lat dla Wszystkich Babć i Dziadków

W ramach projektu technikoludek dzieci z grupy Biedronek poznały wynalazcę żarówki Tomasza Edisona. Dowiedziały się jak wyglądały dawniej urządzenia i porównaly je do urządzeń których używamy w dzisiejszych czasach. Usłyszały w wierszu skąd się bierze światło w "pstryczku ". Obejrzały  prezentację na ktorych były między innymi żelazko z duszą, gramofon czy pralka Frania. Dzieci pokolorowały pięknie kolorowanki oraz bawiły się "po ciemku " w ciuciubabkę.

Andrzejki 2020

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z grupy Biedronek świętowały Andrzejki w grupie. Były zabawy, tańce, śpiewy, lanie woskiem oraz słodki poczęstunek.

Biedronkowe zabawy

Dzień Babci i Dziadka 2020